Ahilik Haftası törenle kutlandı

16-22 Eylül Ahilik Haftası dolayısıyla Ahi Evran Meydanı’nda tören düzenlendi. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, KONESKOOP Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, esnaf odaları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

VALİDEN ETİKET UYARISI

Törenin açılış konuşmasını yapan Vali Münir Karaloğlu, Ahi Evran’ın esas amacının iyi insan yetiştirmek olduğunu söyledi. Konuşmasında, “Turistler şehir merkezine gelmiyor, alışveriş yapmıyor” serzenişine değinen Karaloğlu, şehir merkezine daha çok turist gelmesi için esnafın da elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti. Turistlerin etiket konusuna önem verdiğini vurgulayan Vali Karaloğlu, esnafa “Ürünlere etiket takın” uyarısında bulundu.

YILIN AHİSİ 60 YILLIK TERZİ

Konuşmaların ardından 60 yıldır terzilik yapan ve ‘Yılın Ahisi’ seçilen Yaşar Sezgin’e Vali Karaloğlu tarafından kaftan giydirildi. Tören, şet kuşatma etkinliği ve toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. KONESKOOP Başkanı Kolpak, törenin ardından bölge esnafını ziyaret etti.

Diğer Yazılar

Genel

Tüm Haberler

Kapat

Giriş

Kapat

Üye Ol

Şifreniz size eposta ile gönderilecek.