Başkan’dan yeni yıl mesajı

 

Değerli esnaf ve sanatkar meslektaşım, öncelikle sizi ve ailenizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bir yılı daha acısıyla tatlısıyla geride bıraktık. Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni bir umut demektir. Her yeni yıl mutlu yarınların habercisidir. 2019’a da yeni umutlarla ve beklentilerle giriyoruz. 2019’un, umutlarınızın ve beklentilerinizin gerçekleştiği bir yıl olmasını diliyorum. Yeni yılın size, ailenize, ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, barış, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum.

2018 esnafımız ve ülkemiz için zor bir yıl oldu. Döviz kurunda yaşanan dengesizliklere, yüksek faiz oranlarına ve artan maliyetlere göğüs germek zorunda kaldık. Ahilik kültürünü benimseyen, alnı, sofrası, eli açık esnafımız, tüm bu olumsuzluklara rağmen ekonomik savaşta devletinin yanında durarak, fırsatçılığa ve stokçuluğa tenezzül etmedi. Geçirdiği zor günlerde Ahilik ilkelerine bağlı kalan esnafımızı sizin şahsınızda kutluyorum.

Sevgili meslektaşım,

1999 yılında kurduğumuz kooperatifimiz 20. yaşına girdi. Zorlu ve uzun bir yolun sonunda 3 bin kişilik bir aileye dönüştük. Verdiğimiz düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle, işyerlerinize sermaye temin etmenize, teknolojiye uygun makine ve teçhizat almanıza, araçlarınızı yenilemenize vesile olduk. Kullandırdığımız kredi miktarı ve çalışmalarımızla kentimizin ve ülkemizin önde gelen kooperatifleri arasında yerimizi aldık. Bu başarının haklı gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kıymetli esnaf ve sanatkar kardeşim,

Güçlü esnaf; güçlü ekonomi, güçlü Türkiye demektir. Bunun yolu da birlik olmaktan, eğitimden, bilimden, teknolojiye ve yeniliklere ayak uydurabilmekten geçer. Esnafımız ve Cumhuriyetimiz bugüne kadar birçok badire atlatmış, her zaman daha güçlü bir şekilde ayağa kalkmasını bilmiştir. Yeni yılda içinde bulunduğumuz bu zor günlerin de üstesinden geleceğimize inancım tamdır. Bu inançla 2019’un sağlık, huzur ve bol kazanç getirmesini diliyorum.

Diğer Yazılar

Tüm Haberler

Kapat

Giriş

Kapat

Üye Ol

Şifreniz size eposta ile gönderilecek.