Başkanın Özgeçmişi

baskan1958 Yılında Konyaaltı’nın Yarbaşçandır Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladıktan sonra ticaret hayatına atıldı. Kemer Taşıyıcılar Kooperatifi, Kemer Şoförler Odası, Antalya Minibüsçüler ve Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Birçok sivil toplum kuruluşunun çalışmalarında yer alan Kolpak, halen Konyaaltı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği ile Konyaaltı İnsan Hakları Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyor.

 

2005-2011 yılları arası Antalya, Burdur, Isparta Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkan yardımcılığı yaptı.

 

Ayrıca 2005 yılında kısa adı KONDER olan Konyaaltı Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneğini kuran Kolpak, Konyaaltı bölgesinin gelişimine büyük katkı sağlayacak çok sayıda sosyal ve kültürel projelere imza atmaya devam ediyor.

 

Kolpak, 1999 yılında Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini, yönetim kurulu arkadaşları ile birlikte kurdu. Yapılan ilk genel kurulda yönetim kurulu başkanlığına seçilen Durali Kolpak, halen yönetim kurulu başkanlığı yapıyor. Bunun yanı sıra TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

 

Öte yandan Konyaaltı Sigorta Aracılık Hizmetleri Limitet Şirketi’nin de Yönetim Kurulu Başkanı olan Kolpak, Konyaaltı Bölgesi’nde sigortacılık mesleğini sürdürüyor. 30 Mart yerel seçimlerinde ise AK Parti Konyaaltı Belediye Meclis Üyeliğine seçildi.

 

Kolpak, evli üç çocuk babasıdır.

Başkanın Mesajı

Kapat

Giriş

Kapat

Üye Ol

Şifreniz size eposta ile gönderilecek.