Sosyal Projelerimiz

Kolpak’tan mezun olduğu okula vefa

 

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, 43 yıl önce mezun olduğu Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’na vefa borcunu yerine getirip, 65 kişilik tam teşekküllü toplantı salonu yaptırdı.

 

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, 43 yıl önce mezun olduğu Antalya’nın eski okullarından biri olan ve ilk binasının Antalya Valiliği’ne dönüşmesinin ardından Konyaaltı’na taşınan Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulunu unutmadı. Başkan Kolpak, yaklaşık 1200 öğrencinin eğitim gördüğü okula 65 kişilik tam teşekküllü toplantı salonu yaptırdı. Salonun ilk toplantısına katılan Başkan Kolpak’a, Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu. Yaklaşık 45 kurum müdürünün hazır bulunduğu toplantıda konuşan Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz, Başkan Kolpak’ın eğitimdeki katkılarına değinerek, yardımlarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yılmaz, “Başkan Durali Kolpak, birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında bizlere her zaman destek oldu. Ne zaman bir sorun olsa hemen kapılarını çalıyoruz bunun başkalarını da örnek olmasını diliyorum. Sayelerinde okulumuz 65 kişilik, günümüz teknolojisine uygun bir toplantı salonuna kavuştu. Bu nedenle eğitim camiası ve kaymakamlığımız adına kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Daha sonra söz alan Başkan Kolpak, bu okulun kendisinde ayrı bir yer ve hatırası olduğunu anlatarak “Bu nedenle bu okuldan gelen isteği geri çeviremedim. Mezun olduğum okula hizmet etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Diğer okullarımıza da elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Toplantı salonları sağlıklı ve kaliteli eğitimlerin verilmesi için gerekli. Çocuklarımızın daha iyi yetişmesi için eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Toplantı salonumuz Konyaaltımıza hayırlı olsun ” dedi.

 

 

Konyaaltı Esnaf  Kefalet’ten örnek davranış

 

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin katkılarıyla yapılan, Abdurrahman Neriman Bileydi İlköğretim Okulu’nun fen ve teknoloji laboratuarı, teknoloji tasarım sınıfları ve okul kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu açılış töreninde Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine övgüler yağdıran Konyaaltı İlçe Kaymakamı Bayram Yılmaz, bu hizmetin diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmasını istedi.  

 

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin katkılarıyla yapılan, Abdurrahman Neriman Bileydi İlköğretim Okulu’nun fen ve teknoloji laboratuarı, teknoloji tasarım sınıfları ve okul kütüphanesinin açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Özdemir, Konyaaltı Belediyesi Başkan Vekili Edip Kemal Bahadır, Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman  Eryılmaz ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin Acar, AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Osman Ali Eçiş, Konyaaltı Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Çakar, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katılırken Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 

Başkan Kolpak bize her zaman destek oluyor”

 

Eğitimde hizmetin sınırı olmadığını belirten Konyaaltı İlçe Kaymakamı Bayram Yılmaz, Antalya’nın hayırsever açısında da son derece şanslı bir il olduğunu belirterek Konyaaltı’ndaki okullarının yüzde 80’inin hayırsever vatandaşlar tarafından yapıldığını söyledi. Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin eğitimdeki katkılarına değinen Kaymakam Yılmaz, “Abdurrahman Neriman Bileydi İlköğretim Okulu yeni bir okulumuz. Eğitime verdikleri katkılardan dolayı Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında bizlere destek oldular. Göreve başladığım da valiliğimiz ve belediyemizden sonra Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi bize ilk destek olan kurumdu. Ne zaman bir sorun olsa hemen kapılarını çalıyoruz bunun diğer sivil toplum örgütlerine de örnek olmasını diliyorum” dedi.

 

“Konyaaltı için el ele vermemiz gerekiyor”

 

Millet için fedakârlığın sonu olmadığını belirten Yılmaz, “Bu iş hayır ve sevap işidir. Yine bu okulda bir hayırsever tarafından yaptırıldı, onlara da teşekkür ediyorum. Konyaaltı’nın nüfusu hızla artıyor. Konyaaltı’na her yıl bir anaokulu bir ilköğretim okulu bir liseye mutlaka ihtiyaç var. Bunun için belediyemizin gayretli olduğunu biliyoruz bizlere ve hayırseverlere arsa konusunda destek olmalarını bekliyoruz. Yarım kalan okullar bizleri çok üzüyor. Konyaaltı’nın geleceği için çocuklarımız için el ele vermek gerekiyor” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin Acar, en iyi yatırım eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi. Yatırımın ve desteğin büyüğü küçüğü olmadığını belirten Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Desteğin büyüğü küçüğü yok hepsi bizim için önemli. Bir okulun açılışında da bir sınıfın açılışında da aynı heyecanı duyuyoruz” dedi. Konyaaltı’nın 2008 yılında ilçe olduğunu hatırlatan Acar, her yıl ortalama 4 bin öğrencinin arttığı Konyaaltı’nda eğitim kalitesinin de yükseldiğine dikkat çekti. SBS ve üniversite yerleştirme sınavlarında önemli başarılara imza attıklarını belirten Acar, “Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yalnız bu başarı bizim için yeterli değil. Önemli olan başarıyı bir yere taşımak değil başarıyı kalıcı kılmak anlayışıyla hareket ediyoruz. Bunu da ancak bugün olduğu gibi bu tür yatırımlarla ve hizmetlerle sağlanacağını düşünüyoruz.”

Ardından kürsüye çıkan Abdurrahman Neriman Bileydi İlköğretim Okul Müdürü Ahmet Arıkan’da Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak ve yönetim kuruluna teşekkür etti. Okullarının geçen yıl hizmete girdiğini hatırlatan Arıkan, hedeflerinin ilk öğrencilerini başarıyla mezun etmek olduğunu belirterek okul binasına bir kat daha eklenerek üç kat olmasını arzu ettiklerini söyledi.

Konuşmalarının ardından Kaymakam Bayram Yılmaz, katkılarından dolayı Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak’a plaket verdi.

 

Kolpak, “Eğitimi çok önemsiyoruz”

 

Bölgenin ilk sivil toplum örgütlerinden biri olmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıdıklarını belirten Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, “Bizde kooperatif olarak eğitimi çok fazla önemsiyoruz. Eğitime hizmet etmenin bir gönül işi olduğunu düşünüyoruz.   Abdurrahman Neriman Bileydi İlköğretim Okulumuzun Müdürü Ahmet Arıkan’ı ziyaret ettiğimde yanında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Gültekin Acar vardı. Okulun bir hayırsever tarafından yaptırıldığını ancak okulunun ihtiyaçları olduğunu söylediler. Bunun üzerine bizde kooperatif yönetimi olarak bu konuya duyarsız kalamayacağımız için hemen harekete geçerek destek olmaya çalıştık. Ve bu sınıfların açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sınıflardan esnaf sanatkarlar, ahiler, mimarlar, mühendisler, avukatlar yetişecek. Susuz fidan gibi olmamaları için bizlerde katkı koyuyoruz. Bu sınıflar bölgemize, ilimize hayırlı olsun” dedi.

Halkoyunu gösterileri sonrası kurdele kesilerek Fen ve Teknoloji Laboratuarı, Teknoloji Tasarım Sınıfları ve Okul Kütüphanesi açılışı yapıldı. Ardından Kaymakam Bayram Yılmaz ve beraberindeki konuklar Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Çalışmaları Sergisini ve sınıfları gezdi. Kaymakam Bayram Yılmaz ve Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak öğrencilerle sohbet ederek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

 

 

Kapat

Giriş

Kapat

Üye Ol

Şifreniz size eposta ile gönderilecek.